Sophos Lisans Yenileme

Antivirüs programları, bilgisayarları zararlı yazılımlardan korumak için hazırlanan güvenlik duvarlarına verilen isimdir. Bu uygulamalar ayrıca kullanıcıların tercihlerine göre çeşitli görevler de üstlenmektedir. Fakat genel olarak temel görevleri, virüsleri yani zararlı yazılımları bularak yok etmek ve virüslere karşı güvenlik duvarı oluşturmaktır. Antivirüs yazılımları konusunda özellikle kurumsal kullanımlar için üretilen “SOPHOS Antivirüs” uygulaması ön plana çıkmaktadır.

SOPHOS Antivirüs Programının Özellikleri Nelerdir?

Antivirüs konusunda çok çeşitli kurumsal çözümler üreten SOPHOS firması tarafından geliştirilen Antivirüs uygulaması ile çok az kaynak kullanarak maksimum düzeyde koruma sağlamak mümkün olmaktadır. Kullanıcılar, özellikle UNIX, Linux ve Windows işletim sistemleri için üretilen SOPHOS Antivirüs programı sayesinde son derece az bellek kullanımı ile üst düzey koruma elde edebilmektedir.

SOPHOS Antivirüs programı sayesinde sistem performansı zorlanmadan tüm sistemin koruma altına alınması mümkün olmaktadır.

Windows için HIPS korumasını kolay bir şekilde dağıtan SOPHOS yazılımı sayesinde sanallaştırma konusunda da optimizasyon sağlanmıştır. Özellikle profesyonel sunucular için şiddetle önerilen bu yazılım, az kaynak tüketimi nedeniyle de özellikle tercih edilmektedir.

SOPHOS Antivirüs Programı Lisans Yenileme Nasıl Yapılır?

SOPHOS antivirüs programı yenileme işlemi aslında otomatik olarak gerçekleşmektedir. Yenileme sırasında, kullanıcının hesabı otomatik olarak uzatılmaktadır. Bu işlemi gerçekleştirmek için;

Settings (Ayarlar) > System setup (Sistem Kurulumu) ‘daki “Web Konsolu Lisansı” sekmesinde “Kontrol Modülü” lisans anahtarını “Gelişmiş Lisans Anahtarı” olarak uygulamanız gerekmektedir.

İşlem gerçekleşmez ise aşağıdaki bilgileri kullanarak Müşteri desteğine başvurmak yeterlidir:

1- Süresi dolmuş lisans ile cihazın seri numarası.

2- Yeni Lisans Programı.

Orijinal bir ‘Koruma’ paketi satın alanların yenileme ürününün adı da kendine özgü olmaktadır. Örneğin, “TotalProtect Plus”ı satın alan kullanıcılar, aynı özellik setini korumak için yenileme işleminde “FullGuard Plus”ı satın almalıdır. Diğer paketler ve yenileme ürünlerini incelemek için aşağıdaki web sitesi ziyaret edilebilir:

https://community.sophos.com/kb/en-us/131806#Renewals, upgrades and replacements

Yenileme işlemi bittiğinde kullanılan ülkeye bağlı olarak, Lisans Programını etkinleştirecek bir Lisans Anahtarı gösterilecek veya yenilemenin zaten etkinleştirilmiş olduğu gösterilecektir.

SOPHOS Antivirüs Programı Lisans Yenileme Ücretleri

Sophos lisans yenileme ücretleri kullanılan modele göre değişmektedir. Eğer kullanılmakta olan güvenlik duvarı eski bir model ve “end of life” olmuş ise cihazın değişmesi daha sağlıklı olmaktadır. Yenilemenin başlangıç ​​tarihi, mevcut abonelik tarihinin sona ermesinden sonraki gün olacaktır.