Sophos Firewall Güvenlik Çözümleri

Sophos firewall güvenlik çözümleri dijital dünyada, ağa bağlı milyarlarca cihaz var. Hayatımız açısından kritik hizmetleri sağlayan bu cihazlar içinde kişisel ya da iş ağına bağlı bilgisayarlar, çeşitli nedenlerle menfaat sağlamak isteyen siber saldırganların, hackerların hedefi durumunda. Her geçen gün değişen ve gelişen saldırı çeşitlerine karşı, herkes kişisel bilgisayarını, işletmeler iş ağlarını ve iş bilgisayarlarını korumakla yükümlü. Aksi durumda ağlara ve cihazlara sızan hackerlar, bireysel kullanıcılara verdikleri zararların yanı sıra, işletmelere, kurumsal firmalara milyonlarca liralık zarar verebilir.

Sophos güvenlik ürünleri neler sunuyor?

Siber saldırganların dünyasında her gün farklı bir saldırı çeşidi ile karşılaşıyor, gelen haberlere şok oluyoruz. Profesyonel güvenlik ürünleri sunan bir yazılım şirketi olan Sophos, siber saldırganların hedeflediği konumları, saldırı tekniklerini durduran önemli teknolojik altyapılar sunan çözümlere sahip. Sophos, sunduğu güvenlik duvarı çözümleri ve diğer ürünleri ile bilgisayarınızı siber zorbaların saldırılarına karşı korur. Peki bu nasıl oluyor?

Intercept X İle; Fidye yazılımlarına karşı korunun

Siber saldırganların son yıllarda medyada en çok anıldığı saldırılarından biri, fidye yazılımlar. Başınıza gelmediğinde ne derece korkunç bir saldırı olduğunu bilemediğiniz fidye yazılımlar, iş ya da kişisel bilgisayarlarda, ağlarda ciddi bir ihlale ve zarara yol açıyor. Temel olarak, bilgisayarınıza bir mail eki ya da dosya bağlantı linki ile inen bir kötü amaçlı yazılımdan kaynaklanan açık, siber zorbaların bilgisayarınızı kontrol etmesini sağlıyor. Cihazınızdaki binlerce dosyayı, veriyi şifreleyen hackerlar, bu verileri size kullandırmıyor ve bunu bir şantaj aracı olarak kullanıyor.

Haberlere sıkça çıkan, internet sitelerinde yer bulan bu saldırı modelinde, siber zorbalar fidye verilmediği takdirde dosyaların şifrelerini açmama tehdidinde bulunuyor ve zaman ilerledikçe fidye miktarını artırıyor. Bu saldırı modeli CryptoLocker programı kullanılarak yapılıyor. Bilişim güvenliği alanında en üst düzey teknolojiyi sunan Sophos, Intercept X kapsamında sunduğu CryptoGuard özelliği ile fidye yazılımlara karşı sizi koruyor. Derin öğrenme mantığı içeren yapay zeka ile desteklenmiş sistem, fidye yazılım yani ransomware saldırılarına karşı en etkili güvenlik yöntemi.

Klog: İşletmenizin veri trafiğini güvence altına alın

Sophos’un diğer bir çözümü, işletmede gelişmiş bir loglama çözümü sunan Klog. 5651 sayılı kanunla adını duyuran bu devlet düzenlemesi, işletmelere müşteri ya da çalışanlara sunulan ağın kontrolünü yapma zorunluluğu veriyor. İşletme ağı kullanılarak ya da AVM gibi halka açık yerlerin ağları kullanılarak girilen sitelerdeki tüm aktivitelerin, loglarının alınması yani kayıt altına alınması isteniyor.

Sophos, sunduğu Klog adlı çözümle hem işletme ağınızı etkili bir güvenlik duvarı ile koruyor, hem de yasa kapsamında illegal sitelere girilmesini engelleniyor. Devletin sunduğu düzenleme kapsamında, internette erişilen tüm siteler ve yapılan işlemler, loglanıyor, sertifikasyonu yapılıyor ve depolanıyor. Böylelikle, işletmeniz uçtan uca bir güvenlik ile korunmuş, aynı zamanda yasa kapsamına uygun şekilde yapılandırılmış oluyor.

Sophos’un okul ağları için geliştirdiği özel güvenlik duvarı ürünü ve diğer çözümleri, siber saldırılara karşı sizi korumayı amaçlayan gelişmiş teknolojiler içeriyor. Ürünler hakkında detaylı bilgi almak, fiyat teklifi istemek ya da ücretsiz denemek için profesyonel Sophos destek ekibine ulaşabilirsiniz.