Sophos Red nedir?

Dijital teknolojilerin her geçen gün ilerlediği dünyamızda, bireysel kullanıcılar için olduğu kadar kurumsal şirketlerin ağları için de son derece önemli olan internet, güvenlik anlamında ciddi şekilde ele alınması gereken bir süreç. Gelişmiş güvenlik çözümleri sunan Sophos, geliştirdiği ürünlerle çok şubeli şirketlerin kurumsal güvenlik çözümleri için en iyi hizmeti sağlıyor. Bu hizmetlerden biri olan Sophos Red, merkez ağın diğer erişim noktalarına erişimini sağlama noktasında güvenli bir tünel sunan, özel bir yapı.

Ağ içinde güvenli veri aktarımı
Çok merkezli ağlarda, veri güvenliği son derece önemli. Sophos Red, (Remote ethernet device) merkez ağ ve diğer erişim noktaları arasındaki veri aktarımını güvenli bir tünel kullanarak yapabilmenizi sağlayan bir çözüm. Sophos XG Firewall cihazının kullanıldığı bir sistem olan Sophos Red ile, çok şubeli merkezlerde ağ güvenliği üst düzeye taşınabiliyor.

Sophos Red özellikleri nelerdir?

● Çok kullanıcılı ağlarda, güvenli bir veri aktarımını sağlar.
● Güvenli bir VPN tüneli oluşturan Red, güvenlik duvarı ile iletişim kurar ve çok yönlü bir koruma sağlar.
● Tak-kullan şekilde hazırlanabilir ve özel yapılandırma gerekmez
● Merkezi yönetimin kolay olduğu bir sistemdir
● Red cihazı, pratik bir şekilde yönetilebilecek bir kullanıcı arayüzü ile gelir ve Sophos güvenlik duvarı entegrasyonuna sahiptir.
● AES-256 şifreleme protokolüne sahiptir ve merkez ile olan tüm iletişim, tamamen güvenli şekilde sağlanır.
● Ürünün kullanımı ek bir lisans gerektirmez, uygun fiyatlı bir kurulum maliyeti ile uçtan uca güvenlik sağlar.

Sophos Red neden avantajlı?

Güvenlik çözümleri, bireysel kullanıcılar için olduğu kadar çok birimli ağlar için de önemli. Güvenlik duvarı koruması ile ağ içinde alınan önlemler, kötü niyetli bir girişimi kolaylıkla önler. Sophos Red’in çok kullanıcılı ağa sahip şirketler için sağladığı iyi yönler şu şekilde:
● Şubelerde ekstra bir IT çalışanı olmasına gerek kalmaz.
● Sabit IP gibi giderlere gerek kalmaz.
● MPLS gibi, maliyeti çok yüksek devrelere ihtiyaç olmaz.
● Güvenlik duvarı için ekstra bir yapılandırmaya ihtiyaç olmaz.
Split, unified gibi farklı modlarla ihtiyaç duyduğunuz çözümü sunan Sophos Red, onlarca şubeden oluşan restoran zinciri gibi şirketler için son derece avantajlı. MPLS gibi özel devrelerde çok daha ciddi olan maliyetler, Sophos’ta yüzde 50’nin üzerinde bütçe tasarrufu sağlıyor. Sophos XG Firewall ve RED topolojisi, firmaların ihtiyaç duyduğu gelişmiş güvenlik çözümlerini barındıran bir yapıya sahip.

Sophos Red çözümleri ile ilgili detaylı bilgi almak, bütçe teklifi istemek ya da aklınızdaki soruları danışmak için destek birimine ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın