Eğitim için Amaca Uygun XG Güvenlik Duvarı Şimdi Dene

Eğitim Kurumları İçin Sophos Firewall

Eğitim Kurumları Dikkate Alınarak Tasarlandı

Bilgisayar ve ağ altyapısı, artık günümüzde tüm alanlarda tercih ediliyor ve hiç olmadığı kadar hayatımızın içinde. Eğitim de bu alanlardan biri. Özellikle uzaktan eğitimin yaygınlaştığı pandemi dönemlerinde, uzaktan eğitim, dijital tabanlı eğitimin önemi bir kere daha anlaşıldı. Ancak bu noktada önemsenmesi gereken diğer bir konu, dijital tabanlı eğitimin güvenliği. Çocuklarımızın eğitim aldığı sistemlerde, önemli verilerin paylaşıldığı okul sistemlerinde siber güvenlik altyapısı oldukça önemli. Bu anlamda okullar için özel geliştirilmiş güvenlik duvarı – firewall sistemler modern eğitim kurumları tarafından tercih ediliyor.

  • Okul güvenlik duvarı nedir?

    Profesyonel güvenlik çözümleri sunan Sophos tarafından geliştirilmiş XG Güvenlik Duvarı, ilk ve orta öğretim eğitim kurumlarından üniversitelere kadar, tüm eğitim kurumlarının web sitelerinde siber saldırılara karşı gelişmiş özellikler içeren bir yapı.

  • Sophos tarafından geliştirilmiş okul güvenlik duvarını, diğer klasik Windows güvenlik duvarı gibi sistemlerden ayıran ciddi farklar var. XG Güvenlik Duvarı’nın sağladığı özellikler ve getirdiği avantajlar şu şekilde
  • Siber zorbalıklara karşı geliştirilmiş sistem, bağlam konusunda duyarlı olarak geliştirilmiş bir anahtar kelime filtresine sahiptir.
  • Chromebook desteği içeren sistem, farklı platformlarda da etkili bir koruma sağlar.
  • Çocukların güvenliği, eğitim kurumlarında her şeyden önce gelir. Okul güvenliği odaklı güvenlik duvarında, çevrimiçi etkinlikler takip edilir ve risklere karşı bildirim alınır..
  • Çocukların daha iyi bir internet deneyimi yaşaması adına sistem, güçlü bir web filtresi içerir. Güvenli arama sonuçları ve YouTube kontrolü gibi özellikler, çocukları zararlı içeriklerdene korur.
  • Siber tehditlerin tamamına karşı etkili bir koruma sunan okul güvenlik duvarı, ransomware yani fidye yazılımları gibi kötü amaçlı saldırı girişimlerine karşı okul ağlarında bulunan bilgisayarları korur.

Güçlü Çevrimiçi Uyumluluk Araçları
XG Güvenlik Duvarı, jaluzileri kaldırarak, şifreli, kaçamak veya ele geçirilmesi zor olsun, tüm ağ etkinliklerine olağanüstü görünürlük ve içgörü sağlar.

Güvenlik duvarı – Firewall nedir?
Bilgisayarlarımız, her gün milyonlarca veriyi analiz ediyor ve bize çıktı olarak sunuyor. Bilgisayarların incelediği veriler içinde dosyalar, bağlantılar, ağ trafiği ve çok daha fazlası var. Cihazlar, gelen tüm verilerin güvenliğini kontrol edip, bizim için risk oluşturmayacak bir deneyim sunmayı amaçlıyor. Windows, Mac ya da diğer bilgisayarların sahip olduğu standart bir donanım olan firewall, yani güvenlik duvarı otomatik olarak bilgisayarda geçirdiğiniz zamanda, yaptığınız tüm işlemleri analiz ediyor ve bir filtreden geçiriyor.

 

Bu sistem güvenlik duvarı olarak adlandırılır. Ancak varsayılan güvenlik duvarları, bilgisayar korsanları tarafından yıllardır hedef alınıyor ve olası açıkları çok iyi biliniyor. Profesyonel bir çözüm sağlamak adına, özel geliştirilmiş güvenlik duvarı içeren sistemler, şirketlerin ve kurumların tercihi. Bu anlamda, eğitim kurumları için özel geliştirilmiş olan okul koruması güvenlik duvarı, tüm eğitim kurumları için önemli bir çözüm.

Çocukların güvenliği için en iyi çözüm

Gelişmiş özellikleri ile XG Güvenlik Duvarı, Sophos’un birçok eğitim kurumu tarafından tercih edilen özel bir güvenlik yazılımıdır. Risk altındaki kullanıcıları takip eden, analiz eden bir yaklaşıma sahip sistem etkinlikleri raporlar ve bilgi verir. Hangi sitelerin ziyaret edildiğinin yanı sıra, zorbalık, radikal işlemler ya da kendine zarar verme gibi önemli anahtar kelimeleri filtreleyerek yönetime bu konuyla ilgili bilgiler verir.

Güvenlik duvarını aşmak için, tünel gibi alternatif yöntemleri analiz eden sistem, uçtan uca güvenlik entegrasyonuna sahiptir. Ağda yaşanan tüm gelişmeleri, riskli uygulamaları tanımlayabilir ve anında engelleyebilirsiniz. Okul ağlarında, belirlenemeyen bir uygulamanın trafiği tespit edildiğinde uygulama kontrolü otomatik olarak devreye girer. Yeni uygulamalar otomatik olarak filtrelenir ve sınıflandırılır. Sophos’un diğer güvenlik çözümler olan Intercept X ve Sophos Central ile entegre olan sistem, gerçek zamanlı olarak ağ korumasını otomatik pilot formunda kontrol edebilirsiniz.

Olası tehditler belirlendiğinde otomatik olarak algılayan güvenlik duvarı yapısı, tehditleri otomatik olarak yalıtır ve risksiz hale getirir.

Bize Ulaşın