Sophos XG Firewall Nedir?

Sophos XG Firewall Nedir? Neden klog server kullanmalısınız? Dijitalleşen dünyada birçok sektörde faaliyet gösteren firmalar, kurumlar online tabanlı olarak milyarlarca kullanıcıya ulaşıyor. Bilgisayar, tablet ya da akıllı telefon gibi cihazlar üzerinden erişilen bu hizmetlerden faydalanan milyonlarca kullanıcı, işlerini pratik bir şekilde hallederken bir gerçeği gözden kaçırabiliyor, bu da siber saldırganların hedefi altında oldukları gerçeği. Hayatımızı kolaylaştıran dijital teknolojiler, aynı zamanda bir risk de içerebilir. Gelişmiş güvenlik çözümleri sunan Sophos’un XG Firewall hizmeti, hackerların sizi hedefine aldığı birçok saldırıya karşı sizi koruyan, kapsamlı ve etkili önlemler barındırıyor.

Sürekli güncellenen güvenlik duvarı

Dijital teknolojilerde, sabit kalan ve kendini geliştirmeyen çözümler zaman içinde yetersiz kalabiliyor. Bunun bilincinde olan bir firma olan Sophos, güvenlik duvarını yenilikçi teknolojiler ile güncelliyor ve siber korsanların saldırılarına karşı sizi güvende tutuyor. Bu gelişmiş çözümlerden biri de, Sophos XG Firewall’un klog server altyapısı. Klog server, bir sanal makine konseptine sahip yapıdır. İşlem mantığı olarak, gün içinde gelen logları analiz eder, imzalar ve sertifikalandırır. Klog server sağladığı bu hizmetle sizi birçok güvenlik tehdidine karşı korur. Bundan ötürü birçok kişinin, hacker saldırılarına karşı, fidye yazılım, kimlik avı gibi yaygın görülen saldırılara karşı tercih ettiği alt yapılardan biridir.

Gelişmiş klog server çözümü ile Sophos, kullanıcılara birçok avantaj sağlıyor. Sophos klog server özelliklerine geldiğimizde aşağıdaki yönler öne çıkıyor:

  • Klog server Windows lisansına ihtiyaç duymaz, Linux tabanlı bir altyapıdır.
  • Kolay yönetilebilen bir web tabanlı panel içerir.
  • Kolay bir şekilde kurulabilen bir sistemdir.
  • Klog server, log üreten cihazları anında tespit eder.
  • Logların imzalama sürecini takip eder, log izleme ve takip etme özelliğine sahiptir.
  • İstenen bilgileri e-posta ile kullanıcılara gönderir.

Klog server’ın yukarıda belirtilen özellikleri, sizi birçok siber saldırıya karşı koruyan bir yapı sunmasını sağlıyor. Güvenlik açıkları ilk anda fark edilmediğinde, bilgisayarınızda arka planda sizi risk altına atabilecek birçok durumun yaşanmasına neden olabilir. Son dönemde çok yaygın olan ransomware yani fidye yazılımlarında Sophos güvenlik duvarı, kötü amaçlı yazılımların işlemlerini anında tespit etmeyi ve riski ortadan kaldırmayı sağlar.

Sunucunuzda ya da ağınıza bağlı cihazlarda oluşabilecek güvenlik açıklarını en kısa sürede tespit eden bir sistemin parçası olan klog server, sistemlerin ürettiği logları takip eder. Sophos güvenlik yazılımı çözümlerinin en önemli parçalarından olan klog, bilgisayarınızın virüslerden korunmasını sağlar. Yapay zeka ve makine öğrenimi gibi açılardan geliştirilmiş, modern bir teknoloji yaklaşımı içeren güvenlik duvarı yazılımı, klog gibi özelliklerle sizi tüm risklere karşı korur.

Bilgisayarınıza sızan kötü amaçlı bir yazılım, tüm dosyalarını şifreleyen ve sizden para talep eden bilgisayar korsanlarına teslim olmanıza neden olabilir. Böyle bir kötü durum yaşamamak adına, cihazınız ve ağınızın gelişmiş güvenlik yapısına sahip olması önemlidir. Klog server gibi sistemler ile geliştirilmiş Sophos çözümleri, binlerce firma tarafından tercih edilmektedir. Yapay zeka tarafından desteklenen gelişmiş güvenlik duvarı çözümleri ile Sophos, Türkiye’nin en önemli güvenlik duvarı yazılımı çözümlerinden birini sağlıyor.

Sophos XG Firewall güvenlik duvarı özellikleri içinde yer alan klog server ve diğer önemli güvenlik çözümlerinden faydalanmak için bilgi talep edebilir, sistemi deneyebilirsiniz.