Intercept X Endpoint Satış Noktası

İzinsiz erişimleri ve fidye yazılımları engelleyen ve kök neden analizi sunan Sophos Intercept X, yeni nesil tam ve katmanlı koruma sağlamaktadır. Sophos Intercept X, mevcut endpoint güvenliğinin üzerine, katmanlı, eksiksiz ve yeni nesil imza tabansız bir teknoloji eklemiştir.

Intercept X Endpoint Sunduğu Fırsatlar Nelerdir?

1- Dosyalar Rehin Alınmadan Fidye Yazılımını Durdurur:

Fidye yazılımlar son zamanlarda bireylerin ve işletmelerin kabusu haline gelen bir numaralı zararlı yazılım saldırılarıdır. Üretim verimliliğini olumsuz yönde etkileyen fidye yazılımlar, dosyaları şifreler ve fidye ödenene kadar onları rehin tutar. Sophos Intercept X kullanıcılarına CryptoGuard ile fidye yazılımları güvenilir dosya ve işlemler ile anında yapılan şifrelemeyi önler. Bu siste fidye yazılımı engellerken CryptoGuard dosyaları eski güvenilir haline geri getirir.

2- Kök Neden Analizi ile Tehditleri Göz Önüne Serer:

Fidye yazılımına maruz kalanlar için bu fidye yazılımı sisteme nasıl girdi, nereye gitti ve nereleri etkiledi, en önemlisi de ne yapmak gerekir? Bu soruların cevabını almak için Intercept X Endpoint, detaylı ve derinlemesine analiz yapar. Saldırıların kök nedenini ve bulaşma yollarını gösterirken sisteme bulaşan zararlı yazılımlardan kurtulma yollarını gösterir ve güvenliği sağlama alır.

3- Virüs Temizleyici Özelliği:

Intercept X ile birlikte güçlü bir virüs temizleyicisi sunulmaktadır. Çoğu geleneksel virüs temizleyicisi saldırıya olanak sağlayan zararlı yazılım dosyalarını silerken “Sophos Clean” zararlı kodun kendisini ve zararlı yazılımın yarattığı kayıt anahtarlarını da ortadan kaldırmaktadır. Sophos Clean Sophos Intercept, cihazın adeta yeni format atılmış gibi temiz bir şekilde çalışmasını sağlar.

Intercept X Endpoint Teknik Özellikleri Nelerdir?

Sophos Intercept X; Windows 7 ve üstünü, ve 32 ile 64-bit işletim sistemlerini destekler. İzinsiz erişimi, fidye yazılımlarına karşı korumayı ve kök neden analizini ekleyerek, Sophos Endpoint Protection veya üçüncü parti bir Endpoint ve AntiVirüs ürünleri ile birlikte çalışabilir.

Intercept X Endpoint Kurmak İçin 4 Adım:

Sopphps, Intercept X Endpoint’i ücretsiz olarak 30 gün deneme imkanı vermektedir. Değerlendirmeye başlamak için;

ıntercept x endpoint satış noktası ya da sophos.com/interceptx adresi ziyaret edilir.

Bir Sophos Central yönetici hesabı oluşturulur.

Intercept X uygulaması indirilir ve kurulur.

Sophos Central ile korumanızı yönetebilirsiniz.