En iyi Firewall-Güvenlik duvarı yazılımı hangisi?

En iyi firewall güvenlik duvarı yazılımı, Bilgisayarlarımız üzerinden iş, kişisel ya da farklı amaçlı olarak her gün onlarca farklı uygulamayı kullanıyor, yüzlerce siteyi ziyaret ediyoruz. Pratik bir şekilde birçok hizmetten faydalandığımız dijital dünyanın, bilmediğimiz bir yüzü olan siber zorbalar ise her an bizi tehdit eden bir gölge gibi. Çeşitli internet sitelerinde, kimi zaman mail kutularında çeşitli tehditleri yönelten siber saldırganlara karşı alınabilecek en iyi önlem ise, etkili bir güvenlik duvarı – Firewall yazılımı kullanmak.

Firewall – Güvenlik duvarı yazılımı nedir?

Bilgisayarlarımızda her gün belki binlerce işlem yapıyoruz. Farklı ağlara katılıyor, internet sitelerini ziyaret ediyor ve çeşitli dosyalar indiriyoruz. Biz gündelik işlemlerimizi yaparken, cihazımızı çeşitli risklere karşı koruyan görünmez bir güç olan güvenlik duvarı, tüm bu işlemlerde karşı cihazın ya da verinin güvenilir olup olmadığını analiz eden, buna göre filtreleme uygulayan bir sistem. MacOS, Windows ya da Linux gibi işletim sistemlerinde, bilgisayar üreticilerinin modellerinde yerleşik olarak yer alan güvenlik duvarı program ve yazılımları, bizi tehlikelere karşı korusa da, bu bir ölçüde yeterli oluyor. Yıllardır aynı güvenlik duvarı yazılımını kullanan bu üretici şirketlere ve bilindik yazılımlar, hackerlar için günden güne daha kolay bir hedef haline geliyor.

Profesyonel bir Firewall – güvenlik duvarı yazılımı kullanın

Bilgisayarınızı ve içerdiği değerli verileri, kötü niyetli insanlara karşı korumak oldukça önemli. Günümüzde kimlik avı, ağ bağlantılarına sızma ya da ransomware – fidye yazılımı gibi birçok saldırı modeli ile şirketlerin ya da bireysel kullanıcıların ağına saldırı düzenleniyor, milyonlarca girişimde bulunuluyor. Bir kere bu oyuna düştüğünüzde, siber korsanların eline düşmüş oluyorsunuz. Kimlik avı saldırılarında, çeşitli hesap bilgilerinizin kullanılması, satılması üzerinden şantaja maruz kalabilir, fidye yazılım saldırılarında ise bilgisayarınızdaki tüm verilerin silinmesi tehdidi ile, parayla şantaja maruz kalabilirsiniz. Bilgisayarınıza bir şekilde yüklendiğinde karşı tarafın cihazınıza hakim olmasını ve tüm verilerinizi şifrelemesini sağlayan bu sistemler, birçok kişiyi mağdur etti. Profesyonel güvenlik yazılımları ile artık bu gibi tehditler geride kalabilir. Bunun için size en etkili güvenlik duvarı yazılımını önereceğiz.

Sophos XG Firewall ve Intercept X çözümleri ile tanışın

Siber güvenlik alanında profesyonel çözümler sunan Sophos, iş, okul ya da ev ağınızdaki cihazları tüm siber saldırı risklerine karşı koruyan gelişmiş yazılımlarla karşınızda. Fidye yazılımlarına karşı özel çözümler, okul ağı için özel güvenlik duvarı, işletmeler için 5651 sayılı kanun kapsamında zorunlu olan log kaydı için Klog gibi ürünler sunan Sophos, en uygun bütçe ile en gelişmiş güvenlik çözümlerini sunuyor.

Intercept X nedir, ne sağlıyor?

Senkronize güvenlik sağlayan, uçtan uca bir güvenlik sunan Intercept X, bünyesinde fidye yazılımına karşı en etkili çözüm olan CryptoGuard sistemini barındıran bir yazılım. Dünyanın en güçlü kötü amaçlı yazılım temizleyicisi programı olan Intercept X, bilgisayarınızı hedefleyen virüs ve diğer kötü amaçlı yazılım dosyalarını adli düzeyde temizliyor. Birçok antivirüs programı, kötü amaçlı dosyaları normal olarak kaldırırken Intercept X, kayıt defterindeki anahtar değişiklikleri de dahil olmak üzere kapsamlı bir koruma sunuyor.

XG Firewall nedir, ne sağlıyor?

Sophos’un diğer bir güvenlik çözümü olan XG Firewall, yeni nesil güvenlik duvarı konseptini sunuyor. Çok yönlü bir koruma sağlayan sistem okul koruması özelliği sunuyor, uçtan uca uç nokta entegrasyonu sağlıyor ve bulut entegrasyonu da içeriyor.

XG Firewall, sağladığı çok yönlü güvenlik kontrolü ile ağınızdaki tüm riskleri ortaya çıkaran ve şüpheli etkinlikler üzerinde anında kontrol sağlamanızı amaçlayan bir yazılım. Derin öğrenme gibi, yapay zekanın en gelişmiş özellikleri ile donatılmış sistemle, virüslerden enfekte olan sistemi izole edebilir ve ağınızı koruyabilirsiniz.

Siber saldırganların botnet gibi tehditleri gibi tüm şüpheli işlemleri, deep learning teknolojisi ile kolay bir şekilde tespit eden yazılım, dünyanın en iyi güvenlik duvarı yazılımı.